Náš příběh

                           
V roce 1926 Georges-Gaston Gaspard otevřel první papírnictví ve městě Valenciennes na severu Francie. Služby papírnictví se postupně rozšiřovaly a dokonce začalo produkovat vlastní produkty papírenského sortimentu.   

O 10 let později v roce 1936 vybudoval G. G. Gaspard rozsáhlý sklad, který se stal centrem pro zásilkový servis. Rychle se ukázalo, že dodávání zboží je výhodné pro zákazníka i společnost a v průběhu pár let činnost skladu překonala činnost papírnictví.

Během 2. světové války vznikly značné škody na provozech společnosti, což následně vedlo k přehodnocení strategie a G. G. Gaspard po dohodě se synem Etiennem ukončili maloobchodní prodej a rozhodli se soustředit na dodávání zboží jen do firem.

V roce 1956 přebírá vedení společnosti Etienne Gaspard a pokračuje ve stanovené strategii. V roce 1959 vzniká první katalog produktů.

V roce 1969 nastupuje do společnosti současný prezident Lyreco Georges Gaspard na pozici obchodního zástupce.  Během 10 let vystřídal různé pozice a v roce 1979 se stal generálním ředitelem. V tom stejném roce vzniká i Lyreco.

Od 80. let do roku 2005 expandovalo Lyreco postupně do Evropy, Asie a Austrálie.

Lyreco skupina, včetně svých 14 strategických partnerů, působí ve 42 zemích s celkovým ročním obratem přibližně 2 miliardy EUR.

                   
                         

Lyreco na Slovensku těží z více než 80leté zkušenosti své mateřské společnosti právě v oblasti kancelářských potřeb a představuje ideální kombinaci mezinárodního i lokálního know-how. 
Hlavní sídlo společnosti se nachází v Pezinku, 120 km od Vídně, 235 km od Budapešti a 330 km od Prahy. V Pezinku se nachází i hlavní distribuční a logistické centrum pro všechny 4 země.